KÉRDEZZ – FELELEK 2017/12

0
973

„Ha sikeres akarsz lenni, a dolog nagyon egyszerű: Érts ahhoz, amit csinálsz. Szeresd, amit csinálsz. És higgy abban, amit csinálsz. Igen, ilyen egyszerű ez.”

Will Rogers

 

Ügyfélszerzés a közösségi médián keresztül

Minden csatornának más a célja, rövid-, közép-, hosszútávon és emiatt más a hatékonysága. Jelenleg 10-12 csatorna van, amit kezelek.

Mik az egyes csatornák céljai?

Hosszútávú befektetésként, kvázi névjegykártyaként működik a weboldal. A weboldal önmagában kevés, csakúgy lehet érdekes, ha rátalálnak az emberek, ami akkor lehetséges, ha olyan tartalmat készítünk amit a Google hosszútávon organikus elérés útján meg fog találni vagy valamelyik más csatornáról kell rá forgalmat terelnünk.

Ma Magyarországon a Facebook az első számú és elsődleges csatorna, mert az emberek rengeteg időt töltenek el rajta. Viszont az emberek alapvetően szórakozásra és kapcsolattartásra használják. Emiatt a nagyon komoly üzleti tartalom sokkal kevesebb embert ér el, mint a szórakoztató és vizuális tartalom.

Az Instagram egy képi világot jelenít meg elsősorban és más a célközönsége, elmondható, hogy fiatalabb az átlagkorosztály mint a Facebookon.

Jelenleg minden más ezek mellett csak kiegészítő csatornaként funkcionál (pl. Twitter, Pinterest, blog.hu posztok, Snapchat.)

Mit tartogat a közösségi média a jövőben?

Várhatóan még több időt fogunk eltölteni a közösségi médiában, ehhez lehet tiltakozóan, rosszallóan hozzáállni, hogy mennyit lógunk a telefonon, közösségi oldalakon.

Azonban üzleti szemmel nézve, jobb hogyha elfogadjuk és megnézzük, hogy lehet kihasználni ezeket a csatornákat. Ma az a legfontosabb, hogy a vevőnek, a végfelhasználóknak, a követőinknek hol van a figyelme, hol töltenek el a legtöbb időt és hol a legolcsóbb megfogni az ő figyelmüket.

A kifelé történő kommunikáció egy hosszútávú befektetés, amelyben meg kell találni az optimális arányát a direkt hirdetéseknek, a Google Adwords, Facebook hirdetéseknek úgy hogy azt érezze az ügyfél hogy venni akar, hogy követni akar minket és neki ez jó, nem pedig rá lett erőltetve.

Négyféleképpen tudunk kommunikálni ma a világgal:

  • szövegesen
  • képek formájában
  • videók formájában
  • audióban, hang alapon

Úgy gondolom a tartalmon belül a képi és videós tartalomban rejlenek a jövő lehetőségei.

„Nem szeretem ha beskatulyáznak egy kategóriába”

Sokan kérdezik, hogy mivel foglalkozom jelenleg, nehéz megtalálni azt a megfelelő szót, ami lefedi a tevékenységemet.

A leginkább az üzletfejlesztés, építés írja le azt, amit csinálok, rá kellett jönnöm, hogy engem az érdekel, hogy vagy a semmiből vagy egy nem működő dologból egy működő rendszert építsek. De amikor ez monotonná válik és üzemeltetni kell, az már nem érdekel túlzottan. Az operatív feladatokban nem érzem, hogy lenne nagy, hozzáadott értékem, az már nélkülem is megy.

Mit is jelent az üzletfejlesztés?

A definícióját a következőképp fogalmazhatjuk meg: sales+ marketing+ stratégia (business development)

Felépíteni a várat, összekötögetni a szálakat, megcsinálni a folyamatokat, megírni a szabályokat, megtalálni azokat az embereket, akik ehhez szívesen csatlakoznak, őket vezetni, motiválni.

Önismeret fontossága: Az erősségeinkre támaszkodjunk, a gyengeséget szervezzük ki!

Ha megcsinálnám magamon a SWOT analízist a következőket emelném ki.

Ha tudom hogy miben vagyok erős és tudom hogy egységnyi idővel mi az a dolog, amiben a legnagyobb eredményt érem el és persze közbe élvezem, jól érzem magam (valószínűleg a gyengeségeinket annyira nem szeretjük) akkor összességében kerek egész leszek.

Gyengeségem a monotinitástűrés, ennek felismerésében az segített, hogy nagyon sokat váltottam, 14 munkahelyen dolgoztam, közben rengeteg vállalkozási ötlet jött velem szembe, volt egy pár, amit meg is valósítottunk, de egyfolytában járt az agyam, hogy mit kéne még csinálni. Egyre többet látom magamat kívülről, rengeteg emberrel találkoztam, találkozok a mai napig, ami segít az önismeretben. 

Ezen kívül kiemelném, hogy a videózás meg az írás is segít abban, hogy megtaláljam, az erősségeimet.

„Türelem rózsát terem”

Ez egy fejlesztendő területem, sokszor tudomásul kell venni, hogy vannak rajtunk kívülálló dolgok, amikre egyszerűen nem vagyunk hatással. Bár úgy gondolom, hogy 80-90%-ban hatással vagyunk a dolgainkra, de mindig ott van az a 10-20%, amire nem tudunk hatni. Ez az, amit én nagyon nehezen kezelek. A tehetetlenség érzése nálam türelmetlenséggel párosul, ami nem túl jó.

Random show- mindegyik izgalmas a maga nemében

Mindegyik másképpen volt nagyon jó, fele-fele arányban voltak utazós és üzleti epizódok. Aki közelebbi ismerősöm volt, vagy jobban ismerem vele felszabadultabb volt, például Tóth Balázzsal.

Egyébként körülbelül a fele társaságot nem ismertem előtte, 5-6 emberrel ekkor találkoztam először, ami azért érdekes, mert annak ellenére, hogy először találkoztunk mégis tudtunk egy nagyon jó hangulatú beszélgetést csinálni, például a Mándó Milánnal a minner.hu alapítójával, fél órával a beszélgetés előtt találkoztunk először.

Az utazósok közül mindenkit felsorolnék, Borit, Alexandrát, Szűcs Petit, Dávidot. Nagyon érdekes, hogy ki hogy látja a világot, és hogy mennyire máshogyan áll hozzá az utazáshoz, a szabadsághoz.

A folytatás hamarosan következik!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here